Blog | Kde můžete ochutnat naši kávu: Kavárna Kafeta v Roudnici nad Labem

Výběrová káva Naturpark 12 je vám vždy k dispozici na našem e-shopu, abyste si ji vychutnali v pohodlí domova. Ale můžete si ji nechat připravit také profesionálně. Tvoří totiž součást nabídky celé řady kaváren. Jednou z nich je i Kafeta z Roudnice nad Labem.

Útulná kavárna leží nedaleko řeky v poměrně neútulné lokalitě. Navzdory umístění si však za dva roky své existence získala oblibu a věrnost hostů, což svědčí o tom, že tady něco dělají dobře. Starají se totiž nejen o žaludky hostů, ale i o jejich příjemný pocit.

Zakládají si na osobním přístupu a k vaší objednávce vždy dostanete také milý úsměv. Kromě kávy si můžete dát lahodnou snídani, raw dobrotu nebo některý z mnoha poctivých zákusků, které v kavárně sami připravují. A co je důležité, také vám tady uvaří kávu Naturpark 12.

Zeptali jsme se proto majitelky Kafety Kateřiny Obleserové, proč právě Naturpark a jakou kávu by vám ve své kavárně doporučila.

Lituji, že nemůžeme objednat celý kamion

Proč jste si vybrali Naturpark 12?

Oslovila mě vaše obchodnice paní Vápeníková, že hledá v okolí nové odběratele kávy. Kokořínsko je velmi blízko, to bylo prvotní, co mě zaujalo. A když mi představila firmu  Naturpark 12 a řekla mi, že  firma zaměstnává zdravotně postižené lidi, tak už nebylo o čem přemýšlet. A když jsem viděla ty nádherné obaly, to už byla jen pomyslná třešnička na dortu.

Odebíráním naší kávy podporujete zaměstnávání lidí zdravotně postižených a znevýhodněných. Hrálo to tedy pro vás roli při výběru dodavatele?

Hrálo to velkou roli, první dva telefonáty s paní Vápeníkovou jsem vždy měla v očích slzy. Míchala se mě ve mně radost, že alespoň trochu pomáhám, a také smutek, že nemůžeme pomoci víc a objednat celý kamion. A i teď jsem zase naměkko.

Jak se daří kavárně po období nejistoty a lockdownů?

Samozřejmě toto období není a nebylo moc šťastné a já doufám, že to nejhorší je již za námi. My jsme také museli v první vlně úplně zavřít, při druhé jsme se obrnili, otevřeli okénko a snažili jsme se udržet si alespoň nějaké zákazníky. Naši zákazníci nás ale velmi mile překvapili a podporovali nás, jak jen mohli. Šířili naše snažení dál a dál, mezi své známé a kamarády, nám se dařilo a „přežili“ jsme na konec úplně v pohodě 🙂 Nebylo to zadarmo, stálo to hodně úsilí, přeorientování na sortiment, který se mohl rychle zabalit a dobře zkonzumovat po cestě, takže žádné šlehačkové dortíky a nic, co se rychle rozteče a dlouho neudrží tvar.

Jakou kávu si nejraději vychutnáte vy osobně? Nebo jste kávou za celý den v kavárně už přesycená?

Ne ne, kávu mám velmi ráda, mám ráda malé espresso macchiato, mam na něj ve své kavárně svůj speciální hrníček ze slabého porcelánu, ze kterého si kávu ještě více vychutnám. Kávu si dávám 3x denně. Akorát ji piju skoro pořád ve stoje, ve spěchu a mám ji tak na 3 loky. Kávu si dávám místo mlsky, abych nemusela sladké, a také, že se alespoň na chvíli zastavím od pečení dortíků. To jsem vám totiž ještě neřekla, všechny dortíky, makronky, lowcarb zákusky, vše si v kavárně pečeme naprosto sami.

A jaký nápoj z vaší kávové nabídky byste doporučila nerozhodnému zákazníkovi?

Na nerozhodného zákazníka máme velmi dobrou pomůcku. Když mi na otázku, co mu mohu připravit, padne odpověď: „Je mi to jedno, prostě dobrý kafe,“ tak se zeptám: s mlékem bez mléka – a pak malé či velké. Zákazník si tedy sám uvaří, co chce. Když řekne s mlékem a menší, většinou to je cappuccino, když bez mléka a velké, tak je to lungo. A pak jsme za šikulky, že se trefíme zákazníkovi přesně do vkusu 🙂

Tak si představuji osobní přístup k zákazníkům. Ale pojďme ještě zpět k Naturparku: Jaké z našich káv aktuálně nabízíte?

Kávu z Naturparku 12 používáme na malém mlýnku, jako doplněk ke kávě, kterou máme na velkém mlýnku a vaříme z ní standardní kávu. Z Naturparku používáme 4 druhy 100% arabiky: Burundi, Etiopii, Brazílii a Peru. Nabízíme ji jako výběrovou a také z ní nově připravujeme Cold Brew úpravu. Kávu střídáme, abychom byli pro každodenní zákazníky zajímaví a oni si mohli každý den ochutnat něco jiného a sami se naučit, jak každá káva má jinou chuť a co mají v kávě hledat za chuťové tóny a podtóny. Je to hezká hra chutí.

Plánujete je střídat nebo spíše ponecháte to, co bude u zákazníků nejoblíbenější?

Určitě nezůstaneme u jednoho druhu a budeme se snažit kávu neustále střídat. Kávu také u nás prodáváme a zákazníci velmi kvitují krásné obaly, které se Naturparku 12 neskutečně povedly. To, že se tam prezentují živočichové, kteří žijí na Kokořínsku, každý vítá, je to moc zajímavé. Zkrátka jsme moc rádi, že jsme se s Naturparkem 12 našli, a doufám v naši dlouholetou spolupráci. Přeji firmě rychlý růst nových a spokojených zákazníků, jako je naše kavárna a naši zákazníci.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.