Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Brazílie - Spicemix Rafael Vinhal na filtr

Region: Cerrado Mineiro, Minas Gerais

Nadmořská výška: 980 - 2500 m.n.m.

Odrůda: IBC 12

Zpracování: promytá

Chuť: pomerančová kůra, skořice, třtinový cukr

od 340 

Lze připravit v

Podrobný popis

Výběrová káva Brazílie Spicemix Rafael Vinhal (mikrolot 83) pochází z rodinné farmy, kterou vede Rafael Vinhal. Ten je třetí generací pěstitelů kávy a první z rodiny, kdo kávu na mezinárodní trh dodává přímo, místo aby ji prodával prostředníkům, jak je v Brazílii běžné.

Tento “spice mix” je velmi zajímavým mikrolotem tvořeným odrůdou IBC 12, které se díky vzhledu a ovocné chuti přezdívá také uva (hroznové víno). Zrna byla zpracována promytou metodou, jíž předcházela hned trojí fermentace – aerobní na sucho, anaerobní na sucho a nakonec opět anaerobní, ale ve vodě.

Káva má sladší, lehce kořeněnou chuť, objevují se v ní tóny pomerančové kůry, skořice a třtinového cukru. Hodí se především na filtr, tato metoda přípravy totiž podtrhne jednotlivé chutě.

Proč naši Brazílii provází na etiketě ledňáček říční a mlok skvrnitý? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Naturpark 12  stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.