Murang’a, Central Kenya

Red Catuaí

40% naturální, 60% anaerobní

višně, ostružiny, karamel

hořká čokoláda, lískový ořech, kakaové nibsy

Keňa Wahundura Murang’a AA láká lahodnou chutí ostružin a višní s karamelem. Nejvíc ji oceníte jako filtrovanou kávu. Luxusní spojení chutí je výsledkem přírodních podmínek v oblasti Kiiraini v regionu Murang’a, který leží ve výšce 1600-1800 metrů nad mořem ve střední Keni. Zde se daří v zemi vyšlechtěným odrůdám Ruiru 11 a SL28.

Káva je promytá, do procesu zpracování prošly jen ty nejlépe zralé červené třešně. Ty byly po pečlivém výběru zbaveny dužiny, fermentovány po dobu 16-24 hodin, promývány a sušeny na afrických postelích.

Keňská káva se označuje podle velikosti, kategorie AA znamená, že se jedná o ta největší zrna o délce přesahující 7,2 mm.

Brazílie Fazenda Bela Vista pochází z rodinné farmy ležící v nadmořské výšce 1050 metrů v oblasti Sul de Minas v brazilském státě Minas Gerais. Na tisíci hektarech zde rodina Lima Reis již 110 let pěstuje několik odrůd. Káva, kterou u nás můžete ochutnat, je Red Catuaí a mimořádné na ní je, že je to směs dvou druhů zpracování. Ze 40 % naturální, sušená 7 dní na betonových patiích, dalších 60 % prošlo anaerobní fermentací v pytlích. Závěrečné dosušení proběhlo společně, aby vznikla krásně vyvážená kompozice.

V její chuti pocítíte hořkou čokoládu, lískové oříšky a kakaové nibsy. Tedy něco pro milovníky espressa čokoládových a oříškových chutí, které se skvěle hodí také na vánoční stůl.