Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Region:

Murang’a, Central Kenya

Sul de Minas

Nadmořská výška:

1600 - 1800 m.n.m.

1050 m.n.m.

Odrůda:

Ruiru 11, SL28

Red Catuaí

Zpracování:

promytá

40% naturální, 60% anaerobní

Chuť:

višně, ostružiny, karamel

hořká čokoláda, lískový ořech, kakaové nibsy

429 

Lze připravit v

Podrobný popis

Keňa Wahundura Murang’a AA láká lahodnou chutí ostružin a višní s karamelem. Nejvíc ji oceníte jako filtrovanou kávu. Luxusní spojení chutí je výsledkem přírodních podmínek v oblasti Kiiraini v regionu Murang’a, který leží ve výšce 1600-1800 metrů nad mořem ve střední Keni. Zde se daří v zemi vyšlechtěným odrůdám Ruiru 11 a SL28. 

Káva je promytá, do procesu zpracování prošly jen ty nejlépe zralé červené třešně. Ty byly po pečlivém výběru zbaveny dužiny, fermentovány po dobu 16-24 hodin, promývány a sušeny na afrických postelích. 

Keňská káva se označuje podle velikosti, kategorie AA znamená, že se jedná o ta největší zrna o délce přesahující 7,2 mm.

Brazílie Fazenda Bela Vista pochází z rodinné farmy ležící v nadmořské výšce 1050 metrů v oblasti Sul de Minas v brazilském státě Minas Gerais. Na tisíci hektarech zde rodina Lima Reis již 110 let pěstuje několik odrůd. Káva, kterou u nás můžete ochutnat, je Red Catuaí a mimořádné na ní je, že je to směs dvou druhů zpracování. Ze 40 % naturální, sušená 7 dní na betonových patiích, dalších 60 % prošlo anaerobní fermentací v pytlích. Závěrečné dosušení proběhlo společně, aby vznikla krásně vyvážená kompozice.

V její chuti pocítíte hořkou čokoládu, lískové oříšky a kakaové nibsy. Tedy něco pro milovníky espressa čokoládových a oříškových chutí, které se skvěle hodí také na vánoční stůl.

Naturpark 12  stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.