Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Etiopie – Wolichu Sodu na filtr

Region: Guji

Nadmořská výška: 2100 m.n.m.

Odrůda: etiopské dědictví

Zpracování: naturální

Chuť: mandarinka, borůvka, čokoláda

Od 330 

Lze připravit v

Podrobný popis

Etiopie Wolichu Sodu vás uhrane spojením ovoce s čokoládou, konkrétně zaznamenáte sladkost mandarinek a borůvek. 

Komplexní chuťový profil s výraznými tóny bobulí nebo peckovic je dán místem, kde káva vyrostla. Guji je samostatný kávový region geograficky spadající pod světoznámé Yirgacheffe, ovšem s unikátním mikroklimatem formujícím typickou chuť. 

Tato naturálně zpracovaná káva představuje odrůdy tzv. etiopského dědictví. Jsou to různorodé odrůdy etiopského původu, z nichž některé rostou zcela divoce a mimo genetickou klasifikaci. Výsledkem jsou velmi odlišné sklizně, které dokážou překvapit svou intenzivní chutí. Ideální pro ty, kdo chtějí v kávě stále objevovat něco nového.

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.  V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Etiopii provází na etiketě rosnička zelená? Protože je součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.