Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Indonesia – Barokah Bersama na filtr

Region: Kerinci, Sumatra

Nadmořská výška: 1400 - 1700 m.n.m.

Odrůda: Andung Sari, Sigarar Utang

Zpracování: promytá

Chuť: mandle, ostružiny, třtinový cukr

Od 320 

Lze připravit v

Podrobný popis

Indonesia – Barokah Bersama je jemná káva skvělé chuti. Pochází z ostrova Sumatra, kde vyrostla v úrodné půdě pod sopkou Mount Kerinci. Drobné farmy se nejčastěji nacházejí v nadmořské výšce 1400-1700 m. Přes 300 zdejších farmářů se sdružuje do Koerintji Barokah Bersama Cooperative, což je organizace, která jim pomáhá s pěstováním, zpracováním a prodejem kávy. Ačkoliv v Indonésii převažuje metoda zpracování kávy tzv. mokrým loupáním (wet hulling), tato várka je plně promytá. Důvodem je snaha sdružení hledat takové metody, které dané kávě nejlépe svědčí a zvýrazní její jedinečnou chuť. Tato káva je proto lahodná, svěží a sladká, v chuti rozpoznáte ostružiny, mandle a třtinový cukr. Pro svou pestrost a jemnost se výborně hodí na filtr.

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.

V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Indonesii provází na etiketě zvonek zelený? Protože je součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.