Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Keňa – Kabingara PB na filtr

Region: Kirinyaga

Nadmořská výška: 1 750 m.n.m.

Odrůda: Batian, Ruiru 11, SL28, SL34

Zpracování: promytá

Chuť: květinové aroma, karamel, rybízový likér

Od 355 

Lze připravit v

Podrobný popis

Keňa Kabingara PB pochází regionu Kirinyaga ve střední Keni. Je tvořena směsí odrůd Batian, Ruiru 11, SL28 a SL34 z asi 800 drobných farem, které se nacházejí ve výšce kolem 1750 m n. m. Horské klima s teplými dny a chladnými nocemi dodává třešním typickou sladkost, v doušku vás nejprve ohromí bohaté ovocné chutě, poté následuje sladký dozvuk. Konkrétně je to v našem případě rybízový likér a karamel, jež doplňuje květinové aroma.

Zkratka PB v názvu znamená, že káva má zrna speciálního tvaru, tzv. peaberry. Obvykle v třešni zrají dvě zrna, která jsou díky vzájemnému působení plochá, někdy se však vytvoří jen jedno semeno a to si zachová kulatý tvar připomínající hrášek – anglicky pea. Odlišnost má vliv na pražení, proto se taková zrna oddělují a praží samostatně. Káva peaberry bývá lehčí a má citrusový tón.

Cupping: 86/100

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.  V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Keňu provází na etiketě kulíšek nejmenší a rosnička zelená? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.