Keňa - Wahundura Murang’a AA na filtr

Region: Murang'a, Central Kenya

Nadmořská výška: 1 600 - 1 800 m.n.m.

Odrůda: Ruiru 11, SL28

Zpracování: promytá

Chuť: višně, ostružiny, karamel

od 355

Keňa Wahundura Murang’a AA láká lahodnou chutí ostružin a višní s karamelem. Nejvíc ji oceníte jako filtrovanou kávu. Luxusní spojení chutí je výsledkem přírodních podmínek v oblasti Kiiraini v regionu Murang’a, který leží ve výšce 1600-1800 metrů nad mořem ve střední Keni. Zde se daří v zemi vyšlechtěným odrůdám Ruiru 11 a SL28.

Káva je promytá, do procesu zpracování prošly jen ty nejlépe zralé červené třešně. Ty byly po pečlivém výběru zbaveny dužiny, fermentovány po dobu 16-24 hodin, promývány a sušeny na afrických postelích.

Keňská káva se označuje podle velikosti, kategorie AA znamená, že se jedná o ta největší zrna o délce přesahující 7,2 mm.

Cupping: 87+/100

Proč naši Keňu provází na etiketě kulíšek nejmenší a rosnička zelená? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit