Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Kolumbie Edilberto Vergerra na filtr

Region: Valle de Cauca

Nadmořská výška: 1700 m.n.m.

Odrůda: Pink Bourbon

Zpracování: promytá

Chuť: černý čaj, třešně, citrusy, květinové aroma

Od 340 

Lze připravit v

Podrobný popis

Výběrová káva Kolumbie Edilberto Vergara s cuppingovým skóre 87,5/100 má lehkou, ovocnou chuť a květinové aroma. Pocítíte černý čaj, třešně a citrusy.

Tvoří ji jediná odrůda, a to Pink Bourbon, která patří mezi nejvíce ceněné variety arabiky. Je chuťově bohatá, proto se skvěle hodí na přípravu filtrované kávy.

Třešně pochází z rodinné farmy Finca Las Flores, byly ručně sesbírány a zpracovány mokrou metodou. Farma leží ve výšce 1700 metrů nad mořem v oblasti Valle de Cauca. Ta se rozkládá na západě země na pobřeží Tichého oceánu a patří mezi známé kávové regiony. 

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.  V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Kolumbii provází na etiketě myš polní a užovka hladká? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.