Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Kolumbie - Guacharos na espresso

Region: Hulia & Nariño

Nadmořská výška: 1500 - 1800 m.n.m.

Odrůda: Castillo / Caturra

Zpracování: naturální

Chuť: jablko, černý čaj, karamel, čokoláda, grapefruit

od 300 

Vyčistit

Lze připravit v

moka konvička

Podrobný popis

Výběrová káva Kolumbie Guacharos, kterou vám představujeme, pochází z regionu Hulia & Nariño z nadmořské výšky 1500-1800 metrů nad mořem a je tvořena zrny z odrůd Castillo a Caturra. Pod křídly programu Guacharos ji vypěstovala desítka malých farmářů.

Způsob zpracování je naturální. To znamená, že se suší celé bobule, dužina a slupka se z nich odstraňují až po usušení. Tento proces trvá asi 30 dní a zrna je přitom třeba hlídat, otáčet a promíchávat, aby neplesnivěla. Mimořádně důležitý je pečlivý ruční výběr jen těch nejlepších, zralých bobulí, každé jedno zrnko tedy prošlo přísnou inspekcí. Jedná se o nejvíce ekologický způsob úpravy a pokud je proveden správně, dává kávě plnou chuť a skvělé aroma.

Důkazem je právě i tato naše kolumbijská káva Guacharos, která vám v chuti připomene jablíčko a grapefruit, černý čaj, karamel a čokoládu. Napražili jsme ji na filtr i na espresso, vyberte si tedy variantu podle svého gusta a vyzkoušejte, jak chutná káva, která vyrostla s ohledem na místní přírodu.

Proč naši Kolumbii provází na etiketě myš polní a užovka hladká? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.