Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Peru MC Decaf - bezkofeinová káva na espresso

Region: Peru

Nadmořská výška: 1200 - 1600 m.n.m.

Odrůda: Bourbon, Catimor, Catura, Pache, Typica

Zpracování: promytá

Chuť: višně, kakaové nibsy a melasa

od 255 

Vyčistit

Lze připravit v

moka konvička

Podrobný popis

Peruánské kávovníky rostou v neuvěřitelných nadmořských výškách 1200-1600 m. Střídání teplých dnů a chladných nocí má vliv na kvalitní tvrdá zrna s nasládlým aromatem. Za většinou peruánské kávy stojí drobní farmáři s farmičkami často menšími než 1 ha. Nepoužívá se téměř mechanizace ani umělá hnojiva, proto se velká část produkce může pyšnit označením bio nebo organic.

Bezkofeinová káva, kterou vám nabízíme, vznikla tzv. evropskou metodou. Při ní se kofein z nepražených zrn odstraňuje pomocí methylenchloridu. Zrna se máčejí ve vodní lázni s příměsí této látky, která zajistí, že kofein se vyplaví poměrně rychle, a v zrnech díky tomu zůstane aroma a chuť. Zbytky methylenchloridu se poté odstraňují párou.

Právě takto tedy vyrostla a byla upravena i naše bezkofeinová káva Peru MC Decaf. V chuti obsahuje višně, kakaové nibsy a melasu a upražili jsme ji tak, aby nejlépe vynikla jako espresso. Takže pokud máte chuť na kávový bonbónek na dobrou noc, určitě po ní sáhněte.

Proč naši Peru provází obrázek Kokořínských pokliček? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.