Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Rwanda – Fugi Ikizere na filtr

Region: Nyaruguru

Nadmořská výška: 1550-1850 m.n.m.

Odrůda: Bourbon

Zpracování: naturální

Chuť: karamel, broskve, nektarinky

Od 270 

Lze připravit v

Podrobný popis

Rwanda Fugi Ikizere vyrostla na jihu Rwandy, africké země, kde slibně se rozvíjející kávovou tradici přerušila v 90. letech občanská válka. Dnes se však tradice opět obnovuje, a to v podobě velmi kvalitní výběrové kávy.

Ikizere je sdružení matek samoživitelek. Učí se v něm lépe pěstovat a zpracovávat kávu, zacházet s financemi a prodávat úrodu. Díky sdružení dostávají za své zboží férové ceny. Káva, kterou vypěstovaly na malých pozemcích ve výšce 1550-1850 metrů nad mořem v regionu Nyaruguru, byla zpracována naturální metodou. Díky tomu je sladká jako karamel, čistá a svěží jako broskve a nektarinky. Což si nejlépe vychutnáte, když použijete filtr či některou jinou alternativní metodu přípravy.

Cupping: 87/100       

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.

V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Rwandu provází na etiketě zvonek zelený? Protože je součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

 

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.