Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Káva, která pomáhá

Girls Gotta Run

Víte, že společně s námi podporujete ty, kteří naši pomoc potřebují?

Náš obchodní partner Sucafina Specialty, od kterého dlouhodobě odebíráme kávu do naší pražírny, spolupracuje s nadací Girls Gotta Run Foundation na projektu, který má za cíl zvýšit vzdělanost dívek v Etiopii. Z každého kilogramu prodané kávy daruje GGRF 5 Eurocentů na podporu sportovně nadaných dívek. Jsme velmi rádi, že můžeme být u tohoto dobročinného projektu, protože společenská odpovědnost je součástí naší filozofie, našeho podnikání.

Až 1,6 milionů dívek v Etiopii nedokončí základní vzdělání kvůli předčasnému sňatku, ke kterému jsou často nuceny se uchýlit zejména z finančních důvodů. Většina etiopských rodin žije ve velké chudobě, proto jsou dívky od nízkého věku posílány do práce a nikoliv do školy. Tlak celé společnosti na dívky je tak velký, že opravdu jen málo z nich dosáhne středního vzdělání, které by jim bezpochyby mohlo zajistit lepší profesní uplatnění v budoucnu.

Nadace směřuje svou pomoc k dívkám, které se věnují atletice, sportu, ve kterém Etiopané vynikají. Dívky mezi 11 až 18 lety mohou získat ,,atletické‘‘ stipendium, které jim umožní studovat rok na jedné ze základních či středních škol. Zároveň je jejich rodinám poskytována finanční podpora, která má sloužit na pořízení učebnic, hygienických potřeb apod. Podporu vzdělanosti chápeme jako poslání. Pro někoho je možnost studovat samozřejmostí, pro někoho snem. Jsme velmi hrdí na to, že i my můžeme díky naší kávě být součástí projektu, který může zásadně zlepšit život tisíců dívek v Etiopii.

Foto: https://sucafina.com/na/lp/Girls_Gotta_Run

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.