Blog | Letošní rok bude ve znamení výborné výběrové kávy, ale i realizace originálních projektů!

Těšíte se na jaro? My ano. Máme mnoho nových plánů. Mezi ně patří i aktivnější a hlubší objevování přírody, zejména CHKO Kokořínsko ─ Máchův kraj. Brzy čerstvě zabrousíme například do světa questingu. Budeme společně poznávat místa kolem nás a bavit se. Stačí vyrazit ven a pozorně se dívat. Dokonce na překvapení a poklady časem dojde. Jdete do toho s námi? I díky podpoře NADACE ČEZ pro vás připravujeme trasy po CHKO Kokořínsko, na kterých Vás budou provázet také naši zkušení průvodci. Kolega a kolegyně, kterým do života v minulosti vstoupilo onemocnění, které jim, pro někoho možná paradoxně, zlepšilo život. A přivedlo do přírody. A také k nám :-).

Jak jistě víte, náš sociální podnik a pražírna kávy Naturpark 12 sídlí v CHKO Kokořínsko ─ Máchův kraj, naše adresa je Kokořín 12. Stejně, jako má rok 12 měsíců. Krásná symbolika, co říkáte? Nejen proto vám chceme zprostředkovávat svět místní fauny a flóry v určitých ročních obdobích. Kdo a co se zrovna probouzí k životu, jak se živočichům a rostlinám daří, nezapomeneme ani na různé zajímavosti a nevšednosti, tipy na místa, která určitě stojí za návštěvu… Těšit se rovněž můžete na nový web Kokořín 12, ale více dnes neprozradíme, nechte se překvapit.

Chceme těsně a smysluplně propojit aktivity kolem výběrové kávy s revitalizací a ochranou prostředí, ve kterém máme tu čest působit, zároveň poskytovat kvalitní a nápomocné služby a pohodové chvíle lidem se zdravotním postižením i bez něj.

Pro letošní jaro chystáme na Kokoříně otevření bistro okénka a start výše již lehce poodhalených naučných stezek-hledaček v okolí naší pražírny výběrové kávy, kterými bychom chtěli veřejnosti přiblížit Kokořínsko jako místo, které není jen o hradu, Pokličkách a Kokořínském dolu.

Nebudete mít zrovna cestu k nám? Přijedeme za vámi – už brzy se totiž znovu potkáme na jarmarcích, trzích a festivalech, kam budeme vyjíždět s plně vybaveným kavárenským barem.

A naťuknutí do budoucna – plánujeme na Kokořínsku vybudovat vlastní kavárnu, penzion s bezbariérovými lůžky v pokojích a apartmánech. Rádi bychom penzion vybavili bezbariérovým bazénem, zázemím pro kola a handbiky. Kromě kavárny by neměla chybět pro veřejnost částečně přístupná pražírna. Je to sice běh na dlouhou trať, ale věříme, že nebude trvat dlouho do otevření první části areálu. Nemůžeme se dočkat. Budeme vás pravidelně informovat.

Než sluneční paprsky začnou více hřát a podmínky pro pobyt venku budou přívětivější, můžete rozproudit krevní oběh a dobrou náladu například šálkem naší výběrové kávy. Zkuste naši novinku pro přípravu espressa – Brazílii Sitio Colinas, která vás sametově obejme tóny mléčné čokolády, vanilky, brusinek a lískových ořechů. Upřednostňujete přípravu kávy filtrované? Kolumbie Guacharos bude správnou volbou; v chuti vám naservíruje černý čaj, karamel, čokoládu, jablko a grapefruit.

Zaujaly vás i přírodní poklady vyobrazené na našich etiketách? Chcete-li se o nich dozvědět více, stačí kliknout na náš blog a pročíst si naše již vydané články. Dobrou chuť a příjemné chvíle při poznávání nového! Váš Naturpark 12 z adresy Kokořín 12.

Foto: Pavel Novotný

Děkujeme za podporu: