Kolumbie – Daniela Duque na filtr

Region: Tulua, Valle del Cauca

Nadmořská výška: 1 350 - 1 650 m.n.m.

Odrůda: Pacamara

Zpracování: naturální

Chuť: višně, rozinky, vanilka

Od 400

Káva Kolumbie – Daniela Duque vyrostla na rodinné farmě Hacienda La Rochela, nedaleko města Tuluá na západě Kolumbie. Už čtvrtá generace rodiny se zaměřuje hlavně na kvalitu své produkce. Kávu pěstují s ohledem na životní prostředí a nabízejí pracovní příležitosti pro místní obyvatele, hlavně ženy.

S touto kávou se do naší nabídky poprvé dostává latinskoamerická odrůda Pacamara. Vznikla zkřížením odrůd Paca a Maragogype. Má velká zrna a káva z nich připravená je vyvážená, sladká, se střední aciditou a lehčím tělem. Naše zrna prošla naturálním zpracováním a v chuti nabídnou višně, rozinky a vanilku. Nejlepším způsobem přípravy pro tuto jemnou kávu je filtr nebo některá jiná z alternativních metod.

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.

V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Kolumbii provází na etiketě myš polní a užovka hladká? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.