Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Kolumbie – Hurtado na filtr

Region: Caicedonia, Valle

Nadmořská výška: 1800 m.n.m.

Odrůda: Castillo, Caturra

Zpracování: promytá

Chuť: grapefruit, malina, hroznové víno

Od 330 

Lze připravit v

Podrobný popis

Kolumbie Hurtado vyrostla v nadmořské výšce 1800 metrů na rodinné farmě s názvem Mahusa. Ta se nachází v oblasti Caidedonia na východě departementu Valle del Cauca známého svou bohatou a úrodnou přírodou. Farmář John Hurtado prožil mezi kávovníky celé dětství, ale pak na třicet let odjel sbírat životní zkušenosti do USA. Po návratu do Kolumbie převzal hospodářství a rozhodl se naprosto změnit přístup k farmaření. Zaměřil se na co nejvyšší kvalitu kávy, kterou navíc pěstuje s ohledem na životní prostředí, okolní faunu a flóru a obnovu půdy. 

V naší nabídce se ocitla promytá směs odrůd Caturra a Castillo se svěží chutí grapefruitu, malin a hroznů. Potěší každého milovníka ovocných chutí a filtrované nebo jinak alternativně připravené kávy.

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.

V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Kolumbii provází na etiketě myš polní a užovka hladká? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.