Nikaragua – Las Segovias na filtr

Region: Esteli, Madriz & Nueva Segovia

Nadmořská výška: 1250 m.n.m.

Odrůda: Bourbon, Caturra

Zpracování: promytá

Chuť: květinové aroma, ostružiny, karamel

Od 290

Nikaragua Las Segovias vyrostla v hornatých regionech Esteli, Madriz a Nueva Segovia. Farmáři tam pěstují tradiční odrůdy Bourbon a Caturra, poté je ručně sbírají a svážejí ke zpracování do blízkých stanic.

Stanice provozuje sdružení PRODECOOP, které vzniklo s cílem zlepšit pracovní a životní podmínky místních lidí. Pomáhá svým členům zvýšit kvalitu produkce a uplatnit se na trhu výběrové kávy, podporuje renovace farem a nové šetrné zemědělské metody bez použití chemických pesticidů. Celá řada farmářů tak díky tomu získala certifikaci Fairtrade Organic.

Organická je i káva, kterou jsme pro vás z Nikaraguy přivezli. Je plně promytá, sladká, s jemným dotekem ovoce. Okouzlí vás květinové aroma, vychutnáte si ostružiny a karamel. Bude skvělá na filtr.

NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM.

V REVENIU všestranně podporujeme aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním.

Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení.

Proč naši Nikaraguu provází na etiketě zvonek zelený? Protože je součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Jak připravit

Naturpark 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.