Blog | Podívejte se na naši bioplynku na Kokoříně

Celá řada lidí dnes přemýšlí, kde vzít navíc energii. Nemyslím to psychologicky, ale fyzikálně. V tomto smyslu si myslím, že energie bude dostatek. Jen jsme se ještě nenaučili tu energii sklízet. Umíme ji dobře dobývat ze země, z nerostů, z minulosti – fosilií.

Ale protože v budoucnu chceme energii sklízet, ne dobývat, pustili jsme se v Revenium do studia výroby energie pomocí metanogenních bakterií a zkoušíme si vyrobit pro naši pražírnu na Kokoříně bioplyn jako zdroj energie. Ano, postavili jsme si malou domácí bioplynovou stanici. Tak malou, že se nám vešla dokonce do garáže!

Aktuálně čekáme, že se nám “energodárné” bakterie úspěšně namnoží a začne se nám tvořit bioplyn. Pokud se to podaří, tak po sklizni musíme ještě plyn vyčistit od nežádoucích prvků, vhodně uskladnit a zásobník správně napojit na pražičku naší výběrové kávy NATURPARK 12.

Ze všeho nejdříve bychom si ale mohli uvařit na bioplynu alespoň naši kávu, co myslíte? Tedy, no, pokud se nám zadaří a také našim plynotvorným bakteriím se bude v naší “garážovce” dobře dařit. Tak držte palce, ať je tento náš pilotní projekt úspěšný! A přidávám fota místo slibů! ?

Vít Kettner

Pro projekt bioplynky v naší pražírně kávy NATURPARK 12 na Kokoříně jsme letos získali grant díky výzvě ČSOB Start!t social.

Co vše budujeme na Kokoříne? Podívejte se: https://www.facebook.com/…/pfbid0376M8FF283YCcc8NEsKGfU…