Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Yirgacheffe Gr.2 Fully Washed Peaberry

Etiopie Yirgacheffe

Etiopie je zemí, kde se káva zrodila a my odsud velice rádi odebíráme tu výběrovou kávu z místních rodinných farem. Právě z Etiopie pochází i naše kávová novinka, perlová káva (anglicky peaberry). Čím je tato káva jedinečná? Název je odvozen od specifického tvaru kávového zrna a také jeho velkosti. Zrna peaberry jsou kulatější, vypouklejší a mnohem menší. Zrnko opravdu připomíná malou perličku.

Perlová káva je výsledkem přírodní mutace, ke které dochází uvnitř kávové třešně. K této perlové mutaci dochází zhruba u 5 % všech káv. Tradičně jsou v kávové třešni dvě kávová zrna, v třešni kávy peaberry je ale pouze jedno zrno. Jelikož na první pohled nelze rozeznat, zda se jedná o perlovou mutaci, musí být zrna ručně tříděna.

Naše perla mezi kávami pochází z oblasti Yirgacheffe, která je součástí regionu Sidamo v jižní Etiopii. Káva je zpracována tzv. mokrou metodou (fully-washed) a pro její pěstování je příznačná vcelku vysoká nadmořská výška, 1700 až 2200 metrů nad mořem. Kávová zrna jsou pečlivě vybírána a vhodným pražením je docíleno toho, že si můžeme vychutnat nápoj výjimečné chuti. Káva vás překvapí svým sladkým kávovým profilem, stačí jen ochutnat.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.