Blog | Ekologicky vypěstovaná káva z úpatí vulkánu? To je naše nová Kostarika

Výběrovou kávu, která má nejen excelentní chuťové vlastnosti, ale navíc byla vypěstovaná a zpracovaná způsobem šetrným k přírodě, jsme nemohli nechat nepovšimnutou. Seznamte se s novou Kostarikou v našem e-shopu.

Káva z Kostariky bývá sázkou na jistotu. Tato země totiž patří mezi největší a nejstabilnější producenty kávy ve střední Americe.

Víte, že? V Kostarice je 50 000 pěstitelů kávy, z toho 90 % jsou malé farmy. Třešně se často zpracovávají přímo na farmách nebo na podobně malých stanicích. Díky tomu nedochází k míchání úrody a kostarická káva se dá dobře vystopovat až ke konkrétnímu farmáři.

Sladká a udržitelná

Naši novinku si zamilujete, pokud máte rádi sladkou a ovocnou chuť. Rozpoznáte v ní mléčnou čokoládu, javorový sirup, ale také broskve a rozinky

Tvoří ji odrůda Sarchimor, v níž se spojuje vynikající chuť lokální kostarické mutace arabiky Villa Sarchi s odolností robusty. Je zpracovaná naturálním způsobem, který je šetrnější k přírodě a ještě více zvýrazňuje ovocné tóny v chuti. Upražili jsme ji tak, že si ji nejlépe vychutnáte jako filtrovanou kávu

Naše Kostarika vyrostla na farmě Hacienda Sonora ve výšce 1200-1300 m n. m. v oblasti Alaguela a Grecia v regionu Valle Central. Různorodá vegetace a blízká sopka Poás daly vzniknout kvalitní a zdravé půdě, která je pro kávovník blahodárná. Farmář Diego Guardia na 100 hektarech svých pozemků chrání biodiverzitu, vedle hospodářských plodin tak např. na části farmy ponechal divoký tropický prales. Podporuje obnovitelnou energii – má vlastní vodní elektrárnu využívající rychlých potoků v okolí a elektřinou zásobuje i okolní obyvatele. A zakládá si na šetrném hospodaření, jehož výsledkem je udržitelná káva vynikající úrovně. Jsme moc rádi, že se teď o její kvalitě a chuti díky Naturparku 12 můžete přesvědčit také vy.