Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Kolumbijská výběrová káva z farmy Las Flores voní po květinách

Kolumbie Edilberto Vergara je dalším přírůstkem do nabídky e-shopu Naturpark 12. Proto vám ji rádi blíže představíme, abyste věděli, na co se v šálku můžete těšit.

Výběrová káva z Kolumbie je vždy skvělou volbou, ať s tímto nápojem teprve začínáte nebo jste už zkušeným znalcem. Naše nová Kolumbie od Edilberta Vergary není žádnou výjimkou. Je plná chutí a vůní, a přinese tak nejen dávku kofeinu, ale i skvělý gastronomický zážitek.

Vyrostla ve výšce 1700 m n. m. v oblasti San Isidro, jež spadá do regionu Valle de Cauca. Farma s romantickým názvem Finca Las Flores (Květinová farma) má 25 ha a od roku 2017 se specializuje na výběrovou kávu mimořádné kvality. Její majitel Edilberto Vergara je už třetí generací pěstitelů kávy ve své rodině a sám se tomuto hospodaření věnuje 40 let. A co víc, už připravuje další generaci, protože na pěstování a zpracování kávy se s ním podílí i jeho syn.

Káva z Kolumbie je chuťovým koncertem

Káva, kterou jsme od Edilberta Vergary přivezli, je odrůdy Pink Bourbon, velmi ceněné pro svůj výjimečně skvělý chuťový profil. Chuť Bourbonu od rodiny Vergarů je lehká, květinová a ovocná se sladkými tóny. V naší várce ucítíte černý čaj, třešně, citrusy a už zmíněnou vůni květin. Jak by ne, když má farma květiny přímo v názvu! Díky chuti plné zajímavých tónů vynikne jako filtrovaná káva, v níž je můžete všechny postupně objevovat, jak se krok za krokem rozvíjejí.

Třešně byly sbírány ručně a poté zpracovány mokrým způsobem. Ten dokáže zvýraznit přednosti konkrétní odrůdy, káva  mívá čistší, elegantní chuť.Kávovník se v Kolumbii pěstuje od 19. století. Kolumbijská káva je známá svým plným tělem, jasnou aciditou a bohatým koncertem chuťových dozvuků, což ji vyneslo na výsluní zájmu milovníků kávy. V posledních letech se stále více farmářů zaměřuje na výběrovou kávu, proto ty nejlepší třešně zpracovávají zvlášt, aby byla zachovaná jejich kvalita.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.