Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Káva prospívá i kráse naší hřívy

Káva je doslova černý poklad. Lahodí chuťovým buňkám, prospívá zdraví a působí pozitivně na naši krásu. A tak nepřekvapí, že má výborné účinky i v péči o vlasy.

Což ostatně vědí i výrobci kosmetiky a do šamponů a dalších produktů kofein přidávají. Stimuluje totiž krevní oběh, takže kůži prokrvuje. Díky tomu se k vlasovým cibulkám dostane více živin, vlasy jsou silnější a lépe rostou.

Není to ale jen samotný kofein. Flavonoidy vyživují a hydratují pokožku i vlasy, které jsou pak krásné, lesklé a hebké. Antioxidanty také zmírňují škodlivé účinky UV záření. A jako kyselý nápoj káva vyrovnává pH vlasů i pokožky, což pomáhá předcházet krepatění a poškozování vlasů. 

Tip: Přečtěte si o tom, jak káva pěstí naši pleť.

A teď něco pro pány (ale nejen pro ně): káva dokonce pomáhá proti padání vlasů. Blokuje totiž tvorbu dihydrotestosteronu, což je hormon, který má na ztrátě vlasového porostu lví podíl.

A jak kávu na vlasy používat? Můžete zakoupit kosmetiku s výtažky z kávy, udělat si peeling z kávové sedliny, anebo si vytvořit zábal. Podle délky vlasů si připravte 1-2 hrnky kávy, naneste na umyté, vlhké vlasy a pod sprchovací čepicí vydržte asi 30 minut. Poté důkladně opláchněte. 

Ale pozor, káva také barví. Tmavovlásky si s ní mohou zvýraznit svůj přirozený odstín (pro lepší efekt použijte opravdu silné espresso), ovšem lidé se světlými vlasy by měli používat slabší nálev po kratší dobu, aby se pak nedivili nečekanému přelivu.

A nezapomeňte si k tomu jeden šálek rezervovat také na pití, protože s tou vůní všude kolem to stejně nevydržíte.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.