Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Když vám láska k pěstování kávy pomůže překonat životní trable. To je ve zkratce příběh farmářky Any Glorie Rodriguez

Kolumbie na espresso v nabídce Naturparku 12 pochází z farmy Any Glorie Rodriguez. Její skvělá chuť je výsledkem nadšení, neustálého vzdělávání a lásky ke kávě.

Na rozdíl od mnoha farmářů, o kterých si u nás můžete přečíst, Ana Gloria není ze zemědělské rodiny. Do městečka Bruselas v kávovém regionu Huila se přistěhovala až v dospělosti s manželem a začali zde farmařit. Když ale synovi diagnostikovali poruchu autistického spektra, manželství se začalo rozpadat. Došlo i na domácí násilí a nakonec dlouhý, drsný rozvod, během něhož přišla paní Ana Gloria prakticky o všechno. Zůstal jí jen malý, navíc poměrně zanedbaný kousek původní farmy

Ana Gloria se však do práce vrhla s neuvěřitelnou energií. Podařilo se jí vybudovat prosperující farmu zaměřenou na pěstování výběrové kávy. Neustále se vzdělává, aby její práce byla efektivnější a káva stále lepší. A své poznatky si nenechává pro sebe. Ve dvou místních asociacích podporuje spolupráci a vzdělávání farmářů.

Jako předsedkyně asociace ženských farmářek se věnuje tématu rovnosti pohlaví, ale pomáhá i konkrétně. Mnoho žen, často samoživitelek, zaměstnává přímo na své farmě, kterým tak dává příležitost uživit rodinu, ale také získat nové sebevědomí.

Kouzlo Kolumbie v šálku 

Ani při podporování místní komunity ale Ana Gloria nezapomíná na svou kávu. Na farmě Finca Villa Valentina pěstuje hlavně tradiční kolumbijské odrůdy Castillo Tambo, Colombia a Caturra. Nově vysadila ale i další odrůdy, kterými v budoucnu svou nabídku obohatí. 

Zrna zpracovává většinou tradičním způsobem – promytou metodou. Občas, pokud tomu přeje počasí, si ale úspěšně zaexperimentuje i s metodou naturální a honey. 

My jsme od ní získali výběrovou kávu odrůd Castillo Tambo, Colombia a Caturra zpracovanou promytou metodou. Její chuť je plná ovoce a květin, jako sama Kolumbie. Nejvíce v ní rozeznáte černý rybíz, zelené jablko a aroma růží. Je výborná jako espresso, které vám rozjasní i ten nejvíce pošmourný den. Zavřete oči, napijte se a přeneste se na okamžik do slunné Kolumbie. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.