Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Udržitelná a lahodná káva od čtvrté generace rodiny z kolumbijského Valle del Cauca

Hledáte jemnou výběrovou kávu na filtr? Ochutnejte naši Kolumbii – Daniela Duque. Okouzlí vás svou chutí i příběhem mladé, nadšené farmářky z rodiny s dlouhou kávovou tradicí.

Daniela je potomkem rodiny, která pěstuje kávu už čtyři generace. Žijí ve Valle del Cauca, což je úrodná oblast na jihozápadě Kolumbie, která ale byla ještě nedávno centrem Calijského drogového kartelu a nebylo tu moc bezpečno. Dnes je region klidný a postupně se tady rozvíjí pěstování výběrové kávy.

Jsou tady ty nejlepší podmínky – bohatá vulkanická půda, optimální výšky 1200–2000 m n. m. a vhodné klima kombinující výhody mořského pobřeží a hor. 

Věděli jste, že je to jeden z regionů z největší biodiverzitou v Kolumbii? Velké množství různorodých druhů rostlin i živočichů příznivě ovlivňuje podmínky pro kávu a vytváří unikátní terroir.

Káva se v regionu pěstuje už od 19. století, kdy ji přinesli jezuité. Díky přírodním podmínkám je kvalitní a chutná. Není proto divu, že se sem obrací pozornost milovníků výběrové kávy a roste počet malých farmářů, kteří se právě na tento typ zaměřují.

Daniela – svěží vítr v rodině

Patří k nim i Daniela Duque Campos. Po covidové pandemii se rozhodla věnovat se kávě na plný úvazek. V rámci rodinné farmy dostala na starosti právě oblast výběrové kávy, která ji úplně pohltila. Školí se, setkává s dalšími farmáři, pražiči a baristy a dá se říct, že je svěží moderní tváří rodinné farmy na sociálních sítích. 

Jak uvedla na Instagramu, kávové keříky jsou jako její děti, které osobně sleduje, hlídá a opečovává od vysazení až po sklizeň. Káva pro ni znamená život, rodinu, harmonii, rozvoj, inovace a prosperitu. Díky takovému nadšení roste kvalita a spolu s ní i skvělá pověst kávy z farmy Hacienda La Rochela.

Vedle kvality je pro ni důležitá také udržitelnost. Ta je obecně velkým tématem ve Valle del Cauca, které je doslova závislé na své přírodě a řece Cauca. Proto se farmáři zajímají o ekologická řešení, úsporné vodní hospodaření a ochranu přírodního bohatství.

Naše káva Kolumbie – Daniela Duque je odrůdy Pacamara, která se tak do naší nabídky dostává vůbec poprvé. Je vyvážená, sladká, lehká. Prošla naturálním zpracováním, chutná po višních, rozinkách a vanilce. Bude nejlepší jako filtr, kdy vyniknou všechny nuance a bude se moci naplno projevit ve své jemnosti.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.