Blog | Nenechte si ujít nejen kvalitní výběrovou kávu, ale i březnové Kokořínsko!

Naše pražírna kávy a sociální podnik Naturpark 12 vám zajišťuje pravidelný přísun kvalitní výběrové kávy, ale stejně tak nám záleží na tom, aby se k vám dostávaly novinky a připravovaný program vztahující se k poznávání a ochraně přírody. A pokud si nevyberete z aktuální nabídky Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, můžete navštívit některou z našich questingových stezek v CHKO Kokořínsko, které vznikly i díky podpoře NADACE ČEZ.

Ani březnový čas není jen pasivním čekáním na slunné jarní dny. Je možné zajít si na přednášku, komentovanou prohlídku, vycházku. CHKO Kokořínsko – Máchův kraj vás zve hned na dvě zajímavé akce.

10. března se můžete vydat s odborníkem za sovím houkáním. Akce Soví houkání je součástí iniciativy Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) „Pojďte s námi do přírody“.

Půjde o krátkou přednášku o sovách žijících v České republice. Po přednášce bude následovat vycházka noční krajinou Kokořínska, při níž se účastníci zaposlouchají do sovích zvuků.

Program začne v 19:00 v budově terénní stanice Správy CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, na adrese Kokořínský Důl 13. Předpokládané ukončení akce je 22:00 hodin.

Své místo na akci je nutné zarezervovat předem! Kontakty pro registraci a více informací najdete v oficiální pozvánce.

Uvítáte-li delší pobyt na čerstvém vzduchu a pořádné protáhnutí těla, nezmeškejte další akci tohoto měsíce.

18. března vás AOPK ČR regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj vezme od 9:30 hodin na komentovanou vycházku za historií a přírodními krásami severu Kokořínska. Komentovaná vycházka Hvězda a Vlhošť povede náročným terénem, je tedy pro fyzicky zdatnější. Dlouhá bude přibližně deset kilometrů.

Vlhošť je lesní přírodní rezervace a také nejvyšší kopec CHKO Kokořínsko – Máchův kraj. Tato rezervace byla vyhlášena roku 1998. Hvězda je rekreační ves, která byla založena roku 1676 litoměřickým biskupem, hrabětem ze Šternberka, a zpočátku se jmenovala Sterndorf.

Místo setkání včetně GPS a kontakty pro nutnou registraci předem a další informace jsou uvedeny v pozvánce pořadatele.

Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda jste se některé akce zúčastnili, potažmo, jak se vám líbila.

My mezitím budeme pilně pracovat na tom, abyste si po každém výšlapu mohli dát svůj šálek lahodné výběrové kávy. Preferujete espresso? Dáváte přednost kávě filtrované? Nebo si favorita teprve volíte? V tom by vám mohly být velkými pomocníky námi pečlivě sestavené degustační balíčky. Co jim říkáte?

Z adresy Kokořín 12, kde Naturpark 12 sídlí a připravuje pro vás mnohá překvapení, vás zdraví celý náš tým.