Blog | Nová káva Etiopie Uraga je plná skvělých chutí a vůní

Nová výběrová káva v nabídce Naturpark 12, Etiopie Uraga, vás na první přičichnutí přenese do žhavé Afriky. Má v sobě africké slunce a plno chutí.

Že je etiopská káva slavný pojem, to nemusíme znalcům vysvětlovat. V nabídce Naturparku 12 proto nesmí zrnka z této africké země chybět. Novinka, kterou vám dnes představujeme, pochází z etiopské oblasti Guji. Ta se dříve uváděla jako součást velmi známého regionu Yirgacheffe, avšak díky jedinečné povaze zdejší kávy byla později oddělena jako samostatný kávový region.

Naše novinka Etiopie Uraga vás okouzlí záplavou chutí, mezi nimiž rozeznáte tóny černého čaje, sladkost zralých broskví a příjemně osvěžující aroma citronů. V etiopské stupnici kvality kávy získala stupeň 1, což je nejlepší možné hodnocení.

Hodí se espresso i na filtr či další alternativní formy přípravy kávy, je tedy jen na vás, jaké úpravě dáváte přednost, Etiopii Uraga si můžete vychutnat v každém případě.

Organická káva plná afrického slunce

Kávu vypěstovali drobní farmáři, jejichž políčka nedosahují často ani jednoho hektaru. Jak je v Africe zvykem, mezi keříky sázejí i další plodiny, které jejich rodiny využívají k obživě. Své kávovníky zde opatrují bez použití chemie a mechanizace, sklizeň probíhá ručně, což zajišťuje, že ke zpracování se dostanou jen ty nejlepší, zralé bobule.

Úrodu poté farmáři svážejí na mycí stanici Uraga, kde je zpracována technikou promytí. Poté se bobule suší na slunci po dobu nejméně 18 dní. Stanice Uraga však není jen místem obchodu a zpracování kávy. Farmářům nabízí také školení o způsobech sklizně a transportu, které zachovávají nejvyšší kvalitu bobulí. Zakoupením této kávy si tak nejen zajistíte gurmánské potěšení, ale také podpoříte zlepšování životních podmínek afrických pěstitelů.