Blog | Ochutnáte-li naši kávu nebo pečený čaj z rychlebských sadů, podzimní plískanice nemají šanci!

Už nějaký ten rok je hitem podzimu a zimy pečený čaj. Je vhodným doplňkem správného pitného režimu, dodá vitaminy organismu oslabenému výkyvy počasí, navodí příjemnou atmosféru. Vůně a chuť ovoce a koření zvou k relaxaci a zachumlání se do teplé deky před chladem a únavou.

V naší pražírně kávy Naturpark 12 máme přichystané zejména výběrové kávy na přípravu espressakávy filtrované, ale s pečeným čajem jsme na vás také nezapomněli! Nabízíme vám produkt bez chemie, vyrobený ručně s radostí a  láskou z těch nejkvalitnějších surovin. O to vše se postarali v sociálním podniku VS Rychleby ve Velké Kraši.

V Naturpark 12 pečeném čaji z Rychleb najdete pouze jablka, švestky, rakytník, cukr a skořici. Lahodné plody plné látek prospěšných lidskému organismu. Například rakytník je vitaminová bomba, která podporuje imunitní systém, užívání je proto vhodné při nejrůznějších virózách, chřipkách a angíně. Napomáhá při očistě organismu od toxických zplodin a civilizačního stresu. Obsahuje semena, která jsou zdrojem oleje bohatého na flavonoidy, které snižují krevní tlak.

Ještě jste toho o pečeném čaji až tolik neslyšeli? Nevadí, právě pro vás otevíráme malé osvětové okénko. Hned na úvod musíme zdůraznit, že vám prospějí pouze takové produkty, které neobsahují chemické konzervanty a aromata ani jiné nepřirozené látky. Samotná směs pro přípravu pečeného čaje se tedy skládá z kousků ovoce nebo jiných plodů, cukru nebo medu a koření. Lístky čajovníku v něm tedy nehledejte. Z koření se většinou užívá hřebíčku a skořice, ale přidává se také kardamom a badyán. Kdo má rád ostřejší chuť, pravděpodobně si oblíbí směs se zázvorem. Pečené čaje se někdy ozvláštňují alkoholem, zejména rumem.

Všechny použité ingredience se zpracovávají teplem obvykle v pekáči v troubě. Ovoce po určitém čase pustí šťávu. Pokud se po upečení naplní zavařovací sklenice směsí, lze takto vyrobený pečený čaj skladovat i několik měsíců. Nápoj se pak připravuje z hotové směsi jejím zalitím horkou či studenou vodou. Pečený čaj tedy může posloužit i jako letní osvěžení. Před podáváním je třeba vše důkladně promíchat.

S pečeným čajem se můžeme setkat v kavárnách a čajovnách, dárkových obchůdcích, rozšířená je také jeho domácí příprava. My pro vás máme lahodnou dobrotu už kompletní. Bez práce sice nejsou koláče, ale vy pečený čaj od nás můžete ochutnat bez lopotění se v kuchyni…

Připravte si náš Rychlebský pečený čaj Naturpark 12 a bacily a pochmurné myšlenky si na vás letos rozhodně nepřijdou. Dobrou chuť!