Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Vyzkoušejte, jak chutná naše nová výběrová káva Rwanda Gisheke

Káva Rwanda

Káva z Afriky, to není jen Etiopie nebo Keňa, které patří mezi nejznámější. Vynikající je také káva ze Rwandy. A protože milujeme objevování nových chutí, přinášíme vám jako novinku Rwandu Gisheke, svěží ovocnou lahůdku pro milovníky filtrované kávy. 

Tato nová várka přichází v limitovaném množství pouhých 60 kg připravených jen a jen pro naši pražírnu NATURPARK 12. Pochází z mladé zpracovatelské stanice Gisheke, která vznikla teprve před pár lety. Na všech, kteří se kolem Gisheke pohybují, je znát nadšení z nového projektu, ale současně jim nechybí ani zkušenosti. Společnost totiž nedaleko vlastní ještě další stanice, takže o kávu je zde opravdu prvotřídně postaráno. 

Kávovníky, z nichž tato káva pochází, vyrostly ve rwandské oblasti Nyamasheke u jezera Kivu. Tu můžeme směle označit za centrum výběrové kávy ze Rwandy. Velmi zajímavá je krajina tohoto regionu. Káva se totiž pěstuje nejen na pobřeží v nadmořské výšce 1650-1850 m n.m., ale také na malých ostrůvcích v zálivu. K jedinečnosti této africké kávy přispívají také sopečná půda plná minerálů a bohaté srážky v oblasti. A aby těch zvláštností nebylo málo, zdejší farmáři jako výživu pro keře vedle klasických přírodních hnojiv využívají i zbytky ryb a bahno z jezera Kivu.

Stanice společnosti Muraho, mezi něž se řadí právě i Gisheke, spolupracují s drobnými farmáři ze širokého okolí, kteří sem přivážejí svou kávu ke zpracování. Za svou kávu dostávají férové ceny a mohou tak podporovat své rodiny a dále rozvíjet své hospodářství. 

Výsledkem této spolupráce jsou jedinečné směsi plné zajímavých nuancí a jednou z nich je i Rwanda Gisheke natural, kterou vám představujeme. V její chuti se setkává čerstvá jahoda, mango a cukrová třtina. Její svěžest potvrdí, že káva je ve skutečnosti ovoce. Perfektním způsobem přípravy pro tato zrna je filtrovaná káva, která vám umožní, abyste veškeré chutě naplno okusili. Jestli patříte mezi labužníky, kteří rádi objevují novinky, určitě naši Rwandu vyzkoušejte, ať už máte jednoduchý dripper, chemex, vacuum pot nebo třeba aeropress. Je jedinečná svou chutí i tím, že další úplně stejná várka už nebude k dispozici. 

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.