Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Barevné etikety kávy NATURPARK 12 připomínají českou přírodu

Naturpark obaly

Součástí každého výrobku je také obal. My jsme si na těch našich dali skutečně záležet. Zajímá vás, proč jsou na nich zvířata a jak to souvisí s naší kávou?

Když jsme vymýšleli, jak bude balení pro naši kávu vypadat, chtěli jsme se odlišit od jiných pražíren a ukázat, kde jsme doma. Kde upražili kávu, kterou máte na mlýnku. A zatímco trendem posledních let je minimalismus, my jsme hledali něco jiného. Barvy a jasný vzkaz, že tohle jsme my. 

Našeho mělnického kolegu Tomáše Trejbala, který stojí za úvodní myšlenkou pražírny kávy, inspirovala oblast Kokořínska, kde s NATURPARKem sídlíme. Máme to tady rádi a zdejší přírodu obdivujeme. Umístit odkaz na místní flóru a faunu na etikety kávy NATURPARK 12 tak bylo naprosto logickým řešením. Do vizuální podoby pak tuto myšlenku převedla talentovaná Beáta Mitrenga, která stojí i za edicí Revenia Lighthouse.

Fauna a flóra Kokořínska 

A koho/co že na našich kávách můžete spatřit? Na obalech vás pozdraví například zvířata zvonek zelený, užovka hladká, myš polní, roháč obecný, kulíšek nejmenší, rosnička zelená, babočka paví oko a veverka obecná, doprovází je rostliny okrotice bílá, bukovinec osladičovitý, angrešt, ostružina, kapraď, maliník, list medovníku velkokvětého, lysohlávka, vstavač nachový, bodlák obecný, jahodník obecný či list dubu. 

Hlavní pilíře z naší nabídky výběrové kávy mají své stabilní etikety. Vždy u nás najdete například Brazílii a vždy ji zdobí ledňáček říční a mlok skvrnitý, bukovinec osladičovitý a jaterník podléška. Etiopii, která také patří mezi podstatné stavební kameny našeho sortimentu, zase pokaždé provází rosnička zelená, leknín bělostný a maliník.  

Další etikety používáme na unikátní kávy z malých farem a mikroloty. Zatím máme čtyři různé kombinace a v budoucnu budou přibývat další. 
Je známo, že lidé nakupují nejen rozumem, ale i očima. Přejeme si, aby pro vás káva NATURPARK 12 byla jak vynikající lahůdkou, tak i estetickým potěšením. Ať vidíte něco pěkného pokaždé, když si půjdete připravit šálek.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.