Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Brazílie Pe de Cedro chutná po celý rok tak, jak jste zvyklí

Jednodruhová výběrová káva přináší milovníkům kávy spoustu proměnlivých chuťových dobrodružství. Pokud však hledáte naopak chuťovou jistotu, máme pro vás tip. Naše nová Brazílie je od samého počátku až po expedování k zákazníkovi pod bedlivým dohledem odborníků, a tak si ji můžete vychutnávat ve stejné kvalitě po celý rok.

Káva, kterou vám chceme představit, pochází z farmy Pe de Cedro, která se nachází ve výšce 1000-1200 metrů nad mořem v brazilském regionu Mantiqueira de Minas. Ten je proslulý kávou té nejvyšší kvality i tím, že farmáři se snaží o udržitelnou produkci. A také certifikací chráněného zeměpisného označení, které znamená, že zde vypěstovaná káva má typické vlastnosti.  

Farmu Pe de Cedro vlastní Edson Morais de Barros. Koupil ji v roce 2012, kdy už byla známá produkcí kvalitní kávy. Edson však viděl, že potenciál farmy může ještě rozvinout. 

Do každé fáze péče o rostliny i úrodu proto zapojil ty nejlepší experty a začal využívat metody udržitelného zemědělství, přátelského k přírodě i životním podmínkám místních obyvatel. Pěstuje pro oblast typickou odrůdu Bourbon, i když od varianty Yellow se mírně odchýlil a zaměřil se na Red Bourbon

Třešně nesklízí pomocí strojů, ale ručně. Každá bobulka tak projde lidskýma rukama a postoupí do procesu zpracování hned v den, kdy je sklizena. Díky kontrolovanému přístupu a láskyplné péči se Edsonova produkce pyšní excelentní chutí a kontinuálně si zachovává stejné vlastnosti u všech sklizní. Takže vždy získáte přesně takovou chuť, na jakou jste zvyklí. Káva se hodí jak pro samostatné pití jako jednodruhová výběrovka, tak i pro tvorbu prvotřídních blendů.

Brazílie Pe de Cedro je zpracována metodou pulped natural, což je mezistupeň mezi mokrým a naturálním zpracováním, kdy jsou třešně zbaveny dužiny jen zčásti a potom se suší. V chuti rozeznáte nutellu, lískový oříšek a arašídové máslo, což vyvolá hebký, příjemný zážitek pro každodenní ráno i odpoledne. Káva se nejlépe hodí na espresso, které podtrhne její sladké tóny.

Zpříjemněte si svá rána a objednejte si tuto Brazílii, určitě vás okouzlí tak, jako okouzlila nás.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.