Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Duše kávy NATURPARK 12

Vedoucím výroby a hlavním pražičem našeho sociálního podniku je Sabri Elogeli, který už třetím rokem ve středočeském Mělníku provozuje vlastní kavárnu Kafe Mělník.

Devětadvacetiletý barista a kávový nadšenec začal zájem o kvalitní kávu na menším městě sondovat už před šesti lety, kdy prodával filtrovanou kávu v rámci místních farmářských trhů.

Od IT ke kávě

Malého Sabriho bavily od dětství počítače. Informační technologie také vystudoval, zabýval se tvorbou webu i správou sítí. Zároveň ho ale zajímala káva a její poznávání. Když někde ochutnal dobré kafe, pídil se, proč tak chutná, v čem je jiné.

Hostil kamarády a poznal tak výběrovou kávu, které jsou v celosvětové produkci pouhá dvě procenta.
Vzdělával se v oboru a okolí mu vnuklo nápad pomýšlet na vlastní podnik. Nějakou dobu hledal prostory, které se však musely rekonstruovat. Kafe Mělník funguje od září roku 2017.

Přes svoji kavárnu a víno se setkal s gastro odborníkem Tomášem Trejbalem, nyní manažerem sociálního podniku NATURPARK 12. Spolupracovali na několika charitativních projektech v rámci
Mělníka, ale ani jednomu z nich to nestačilo.

A tak se Sabri Elogeli před Vánocemi 2018 přidal k Reveniu. A ke svým znalostem o kávě začal přidávat technologii, chemii, detaily o kávových zrnech, jejich stavbě a procesu pražení.

A vznikla tak nová značka, výběrová jednodruhová káva: NATURPARK 12

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.