Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Je bez kofeinu, ale plná skvělé chuti: Kolumbie Tumbaga Decaf

Hledáte kvalitní bezkofeinovou kávu, která výborně chutná a voní? Odpovědí je naše Kolumbie Tumbaga Decaf. 

Výběrová káva Kolumbie Tumbaga Decaf pochází od drobných farmářů, kteří své rostliny pěstují po celé Kolumbii. Jejich úrodu vykupuje organizace Sucafina zaměřená na sociálně odpovědnou a udržitelnou distribuci kávy a dále ji zpracovává.

Věděli jste? Tumbaga je název slitiny zlata, stříbra a dalších kovů, které původní obyvatelé území Kolumbie používali pro výrobu náboženských sošek a šperků.

Kamenem úrazu u kávy bez kofeinu bývá často fakt, že se pro proces dekofeinizace používají méně kvalitní zrna, čímž výsledná chuť a aroma utrpí. Do výběru pro tuto decaf Kolumbii však prošla jen káva kvalitní, splňující přísná kritéria. 

Proto přináší skutečný chuťový zážitek, který každý milovník kávy ve svém šálku hledá. Naše “zlatá” bezkofeinová Kolumbie tvořená směsí odrůd je nádherně hebká a sladká – připomene vám karamel, nutellu a vanilku.

Přírodní metoda odstranění kofeinu

Další aspekt, který stojí za výbornou chutí, je metoda, s jejíž pomocí byl kofein ze zrn odstraněn. Nazývá se sugarcane a patří k nejvíce přírodním cestám zbavení kofeinu. Díky šetrnému postupu navíc zachovává maximální chuť a aroma.

Název odkazuje na skutečnost, že v procesu byla použita cukrová třtina. Při její fermentaci se uvolňuje chemická látka ethyl acetát. Ten se pak použije na vytvoření lázně pro kávové třešně předem ošetřené vodou a párou. Ethyl acetát na sebe v lázni naváže kofein, který tak přirozeně opustí kávová zrna, zatímco chuť a vůně zůstávají. 

Jestli vás zajímá, jak takto upravená káva chutná, nebo už tenhle druh kávy bez kofeinu znáte a máte rádi, určitě naši Kolumbii Tumbaga Decaf vyzkoušejte.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.