Blog | Kdo stojí za naší kávou: Ondřej Netáhlo – manažer logistiky, řidič i správce e-shopu

Jak se stane, že z účastníka projektu podpory zaměstnanosti se stanete plnohodnotným členem týmu hned s několika funkcemi? O tom ví své Ondřej Netáhlo, který dohlíží nejen na to, aby se káva od nás dostala k vám, ale spravuje také náš e-shop. Zeptali jsme se ho, co mu práce v Naturparku 12 přinesla.

Ondřej nastoupil do Naturparku v prosinci 2020, jako účastník projektu Šance na restart 2, na zkušební místo. Začínal ve skladu, kde pomáhal s logistikou. Od začátku března je u nás na stálo a postupně mu přibylo mnohem víc úkolů. Působí nejen jako manažer logistiky, ale také řidič, vyzkoušel si práci asistenta pražiče a spravuje náš e-shop.

Jak jste se, Ondro, s Naturparkem “potkali”?

Přes projekt Šance na restart 2. Hanka Potměšilová tam měla motivační seminář a oslovila mě, jestli bych to nechtěl zkusit v Naturparku. Nejdřív jsem nastoupil na tréninkové místo, začínal jsem na pár hodin týdně. No a pak už jsem tady zůstal a jak mi přibývalo práce, tak přibývaly i hodiny a dnes tu jsem na 6 hodin 5 dní v týdnu.

Jak a proč jste se do projektu dostal?

Dvacet let jsem dělal v administrativě, ale mám invalidní důchod 1. stupně a ze zdravotních důvodů jsem musel skončit. Do toho přišel covid a práce se nehledala snadno. Paní referentka z Úřadu práce mě pak do toho projektu popostrčila, za což jsem zpětně velmi rád, dá se říct, že to byl osud, který mě dostal až sem. Hrozně se mi tady líbí a těším se na další práci pro Naturpark 12.

Která z vašich pracovních rolí vás nejvíc baví?

Vlastně všechno. Nejvíc asi e-shop, s počítači jsem pracoval i předtím, k tomu mám blízko. Někdy připravuju zásilky k odeslání, balíčky, vážím kávu… Celkově je fajn, že práce je různorodá, naplňuje mě to.

Koho z Naturparku pro náš blog zpovídám, ten nezapomene zdůraznit skvělé kolegy. Je to i váš případ?

Určitě. Je tu skvělý kolektiv včetně vedení. Hodně si tu pomáháme, každý umí něco líp, něco míň, tak si navzájem vyjdeme vstříc, co komu jde. Třeba s kolegyní Růženkou Hrubou jsme tu hned první měsíc bojovali ve dvou, protože naše vedoucí Hanka Müllerová byla v lázních, tak to byla taková zkouška ohněm. A podporujeme se s kolegy i v dalších věcech, nejen pracovních.

Člověka, který pracuje v pražírně kávy, se nejde nezeptat: Co vy a káva?

Kávu mám rád, většinou si dávám espresso nebo lungo, výjimečně cappuccino. Máme tady moc dobrou kávu, z novinek jsou moje nejoblíbenější Peru Cañaris nebo nová Brazílie.

Chtějí po vás známí, ať jim s kávou poradíte?

Ano, určitě, doporučení chtějí. Zatím všecko, co jsem jim poradil, a samozřejmě doporučím i z naší nabídky, tak jim vždycky chutnalo.

Co kromě práce vám ještě dělá radost?

Mám dvě děti, dceru a syna, oba jsou moje velká radost… Kromě toho mě baví cestování, motorka, zahrádka, práce kolem domku, takové běžné radosti.