Blog | Kdo stojí za naší kávou: vedoucí logistiky Hana Müllerová

Hana Mullerová

Aby se káva dostala z pražičky až k vám, musí zde být někdo, kdo ji pro vás zabalí a dohlédne na to, aby správné zboží bylo vypraveno ke správnému zákazníkovi. Seznamte se s další tváří naší kávy, kterou je vedoucí logistiky Hana Müllerová.

Hanka je spojovacím článkem mezi naší pražírnou a šálkem voňavé výběrové kávy NATURPARK 12 na vašem stole. Jejím denním chlebem je připravit si všechny objednávky, navážit, opatřit pytlíky etiketami, vše pečlivě zabalit a balíčky předat dopravci.

Než se přidala do našeho týmu, pracovala přes 20 let na poště. Práce ji bavila, ale po tolika letech hledala změnu. A ta přišla jednoho podzimního dne roku 2019, kdy zašla na Úřad práce, aby se v rámci pravidelné konzultace poptala po nových příležitostech. Referentka jí ukázala nabídku Revenia a Hanka nezaváhala. Začala jako pracovnice skladu a dnes celému procesu logistiky v NATURPARKU 12 velí. Prací totiž žije. Až tak, že po měsíci v lázních doslova uprošovala lékaře, aby ji do procesu pustili dřív, tak moc se mezi své kolegy do provoněných prostor těšila!

Jak se pracuje, když jste celý den obklopeni kávou, o tom jsme si s Hankou povídali v bleskovém rozhovoru.

Když chodíte do práce s nadšením

Jaké je pracovat denně v obklopení kávou?

Perfektní. Celý sklad nám voní kávou, jsem v té vůni od samého rána. Káva nám chodí ve velkých barelech a když je otevřete, dýchne na vás ta vůně ještě víc a to je jedním slovem úžasné. Kávová zrna se mi líbí i na pohled. Možná to nevíte, ale každý druh vypadá jinak. Krásná je třeba Keňa nebo zrna Etiopie na filtr, která vypadají jako korálky. A nesmím zapomenout ani na náš skvělý tým. Jsem za tuto práci a za lidi, se kterými ji dělám, velmi vděčná. Práci na poště jsem měla ráda, ale toto je jiné. Touhle prací žiju, miluju ji, absolutně mě naplňuje.

Máte po celodenní práci v tomto prostředí vůbec chuť kávu? A jak ji pijete?

Ano, kávu piju a moc ráda, dám si několik šálků denně, a to i o víkendu. V práci na ni mám svůj hrnek s nápisem espresso, aby to bylo stylové. Mám ráda někdy espresso, někdy latte, podle chuti. To ani jinak nejde, když máte tak výbornou kávu pořád na dosah.

A změnila tato práce nějak váš vztah ke kávě?

Jako takový moc ne, protože kávu jsem měla ráda už předtím. Taky proto mě nabídka z Revenia tehdy tak nadchla. Ale fakt je, že naše káva je obzvlášť dobrá, lákavě voní i vypadá, opravdu si ji vychutnávám, je to pro mě pokaždé zážitek.

Patříte mezi zaměstnance Revenia se zdravotním postižením. Nikdy vás nenapadlo, že už jste se napracovala dost a chcete raději zůstat doma?

Ne, nikdy. Kdybych seděla doma, tak bych se zbláznila. Potřebuju aktivitu, činnost, jít do práce mezi lidi. Obzvlášť, když mám kolegy i nadřízené tak úžasné a můžu dělat to, co mě baví. Víte, jsem vyučená prodavačka, takže vážit, balit, připravovat zboží, to je pro mě známá věc. Ale když to získá navíc ten druhý rozměr, kdy jste součástí skvělého pracovního prostředí a skvělého týmu, tak se to odrazí v tom, jak práci vnímáte a jak se do ní těšíte. A doufám, že se to promítá i do toho výsledku, který pak přistane u lidí doma nebo ve firmě. Přála bych si, aby naši zákazníci poznali, že pro ně kávu chystáme s láskou a velkou péčí.