Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Řekni mi, kolik vidíš veverek?

Burundi espresso

Zdá-li se vám titulek dnešního článku coby výsledek předávkování kofeinem a následných halucinací, nenechte se mýlit! Veverky jsou totiž neodmyslitelnou součástí CHKO Kokořínsko, kde se nachází i naše pražírna. Etiketu vytvořenou pro kabátky kávy BUrundiz naší pražírny NATURPARK 12 zdobí ne náhodou proto jedna veselá zrzavá veverka obecná. A nově napražená také na espresso!

Veverka obecná je chráněným druhem ve většině zemí Evropy. Nejvíce si pochutná na houbách, nepohrdne různými druhy oříšků a semeny šišek. Hledáním potravy může strávit až 80 % dne! Část nalezených pokladů si ukládá do dutin stromů a zahrabává do země – na zimu, kdy neupadá do zimního spánku, proto si dělá zásoby na horší časy. Zajímavostí je, že černé veverky se vyskytují více ve vyšších nadmořských výškách, rezavé a hnědé v nížinách.

Chcete-li veverky omrknout na vlastní oči během procházky po okolí, ke které možná zatím marně přemlouváte své ratolesti závislé na mobilních telefonech, třeba vám – kromě šálku lahodné kávy – přijde vhod i lákadlo v podobě mobilní aplikace BioLog. Do té můžete zadávat nejen přímá pozorování živočichů, ale také jejich pobytové stopy. Například ty veverčí jsou dobře rozpoznatelné.

Vezmete-li si tedy s sebou na příští výlet do přírody mobilní telefon vybavený zmíněnou aplikací, motivujete děti a zároveň přispějte k zmapování rozšíření tohoto drobného savce. Zaznamenávat můžete i jakékoliv další druhy, které potkáte a poznáte. Data následně shromažďuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

Příjemné a úspěšné poznávání a chránění přírody! A začít můžeme u nás na Kokořínsku!

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.