Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Pánové, uvařte si kávu, budete zdravější

Se studiemi o pozitivním vlivu kávy na zdraví se v posledních desetiletích roztrhl pytel. Nás zajímalo, jestli jsou nějaké benefity, které prospívají speciálně mužům.

A zjistili jsme, že ano. Samozřejmě i pánové těží ze všeobecného přínosného působení na naše zdraví. Antioxidanty a další látky v kávě pomáhají proti rozvoji zánětů, které stojí za vznikem mnoha civilizačních chorob a některých druhů rakoviny. Bylo potvrzeno, že přiměřená konzumace kávy prospívá srdci a cévám, předchází vzniku cukrovky 2. typu, snižuje riziko Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby. Zlepšuje celkovou imunitu a je účinným prostředkem v boji proti kilům navíc. Pomáhá předcházet i rozvoji deprese.

A pak jsou tu přínosy, které skutečně ocení více muži.

Tak například se prokázalo, že pití kávy pomáhá předcházet rozvoji erektilní dysfunkce, prodlužuje a zlepšuje intimní prožitek.  

Podle studie z roku 2020 mají také muži, kteří pijí kávu, nižší riziko vzniku rakoviny prostaty.

Tím, že brání rozvoji civilizačních nemocí a podporuje imunitu, může pití kávy prodloužit celkovou délku života. A protože se muži podle statistik všeobecně dožívají nižšího věku, je to pro ně rozhodně dobrá zpráva. Vědecká studie probíhající mezi lety 1995-2008 potvrdila, že už jeden šálek kávy denně pomáhá snižovat riziko předčasného úmrtí o 6 %. 

Káva je dobrým pomocníkem i proti rozvoji dny, což je choroba, která postihuje více muže než ženy. Čtyři sálky kávy denně snižují riziko vzniku dny o 57 %.

Jsou zde samozřejmě i další benefity – budete výkonnější v posilovně, soustředěnější v práci a bdělejší za volantem. Takže, pokud tento článek nečtete s šálkem dobré kávy na dosah, běžte si hned jeden připravit. Že vám káva zrovna došla? Žádný problém, u nás si vyberete podle své chuti i oblíbené metody přípravy.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.