Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Víte, že káva je skvělým bojovníkem proti zápachu?

Káva je lahodná, povzbuzující a všestranná. Můžeme ji totiž využít nejen jako potravinu. Je skvělá pro pleť a vlasy, pomáhá předcházet chorobám těla i duše. A výborně zabírá proti zápachu.

Když si připravíte svou pravidelnou kávičku, lákavá vůně je nedílnou součástí zážitku (přečtěte si víc o multisenzorickém vnímání kávy). Spojení kávy a čichu jde ale ještě mnohem dál.

Domácnost jako ze škatulky

Káva poslouží jako účinný pohlcovač pachů. Vložte misku použité a usušené kávové sedliny do ledničky. Neutralizuje mísící se pachy z jídel a zanechá vaši lednici svěží jako jarní louku. Stačí vyměnit jednou za pár týdnů nebo pokud zaznamenáte nový pach.

Podobně zabodují pytlíčky naplněné proschlým lógrem, které vložíte do tašky se sportovními pomůckami, auta či botníku. Nebo rovnou do bot. Pomůcku si snadno vytvoříte doma ze starého kapesníku nebo z ponožky, která ztratila druhou do páru.

S kávou vyčistíte i mikrovlnku. Do půl hrnku vody rozmíchejte dvě lžičky kávové sedliny. Ohřívejte necelou minutu a trouba bude jako nová.

Krásná a voňavá

A pozor, funguje to nejen v domácnosti! Kávu můžete využít na odstranění zápachu z rukou či nohou. Smíchejte ji s kokosovým olejem a vytvořte si peeling na nohy. Nebo si nechte krabičku s kávovou drtí vedle kuchyňského dřezu a vydrbejte si s ní ruce, kdykoliv pracujete například s česnekem nebo jinou aromatickou surovinou.

Jak si vyrobit domácí kávové mýdlo? Rozpusťte v rendlíku na vodní lázni zbytek glycerinového mýdla, trochu použité kávové sedliny a lžičku sušeného kokosového nebo obyčejného mléka. Pokud chcete, přidejte kapku vanilkové tresti pro zjemnění vůně. Promíchejte a nechte vychladnout v silikonovém košíčku na muffiny nebo jiné formičce.

Známá je také pomoc při výběru parfému. Než vyzkoušíte další vzorek, přičichněte si vždy krátce k čerstvě namleté kávě. Čichové buňky se tím “pročistí” a vůně lépe oddělíte.

Dostali jste při všem tom čtení o vůních chuť na kávu? Podívejte se do našeho e-shopu a zkuste si vybrat nějakou, kterou jste ještě neochutnali.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.