Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Káva s sebou ekologicky? Ale ano, jde to

Když potřebujeme svou denní dávku lahodné chuti a kofeinu, ale nemáme příležitost si ji vychutnat v klidu, často volíme kávu s sebou. Jak to zařídit, abychom záplavou kelímků od coffee-to-go nezamořovali přírodu?

Není nad šálek kávy v příjemném prostředí domova nebo kavárny. Ne vždy ale na takovou pohodu ušetříme čas. Pak zbývají dvě možnosti: kávu si odepřít, nebo ji vzít s sebou a vypít po cestě. Druhá varianta může být nakonec stejně příjemná, jako posezení v kavárně. Kaňku na pochutnání ale zanechávají jednorázové kelímky, které vytvářejí odpad.

Naštěstí se to dá řešit!

Například všude s sebou nosit vlastní kelímek. Obchody nabízejí nejrůznější barvy, vzory, velikosti i materiály. Možná si ho zamilujete stejně jako svůj domácí šálek. Vychutnáte si pak z něj i nejlepší výběrovou kávu. Třeba tu naši.

Zapomínáte kelímek doma? Nakupujte tam, kde vám dají kompostovatelný. Ten sice na další kávu už neposlouží, ale rozloží se, a tak se vrátí přírodě. Obvykle se jedná o kelímky z ekologicky vyrobeného papíru pokryté zevnitř voskovou vrstvičkou, která brání protečení. Všechny součásti včetně lepidel a potisků jsou z rozložitelného a nezávadného materiálu.

Po dopití patří do hnědých kontejnerů na bioodpad. Odtud je svážejí do průmyslových kompostáren.

TIP: Takové kelímky používáme také my na akcích, kterých se účastníme. Potřebujete-li na firemní oslavu nebo třeba svatbu kávový catering a chcete, aby měl přidanou hodnotu, jste u nás správně. Naši kávu připravují lidé se zdravotním handicapem, a navíc dbáme na ekologický provoz všude, kde je to možné. Včetně kelímků.

V poledních letech se objevují také vratné kelímky na kávu. Už před 5 lety se rozjela první síť sdružující kavárny, které prodávají kávu do zálohovaných kelímků. Vrátíte je v kterékoliv součásti sítě, bez ohledu na to, kde jste si kávu koupili. Jsou sice plastové, ale plně recyklovatelné, a hlavně, používají se opakovaně. Vratné kávové kelímky používají i na některých festivalech nebo třeba v zoologických zahradách.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.