Blog | Kdo stojí za naší kávou: Manažerka logistiky Růžena Hrubá

Bez pracovníků, kteří mají na starosti expedici zásilek z e-shopu, byste se svého balíčku výběrové kávy Naturpark 12 stěží dočkali. Patří mezi ně i Růžena Hrubá.

Pokud právě rozbalujete svoji novou objednávku kávy, je možné, že ten balíček, co držíte v rukou, pečlivě připravila k odeslání právě Růženka. V Naturparku 12 je od října 2020. Přišla v rámci projektu Šance na restart 2 a po sérii zdravotních a dalších životních trablů byl pro ni Naturpark 12 skutečným restartem.

Vůně kávy mě v práci naladí

Co je v práci vaším každodenním chlebem?

Vyřizuji objednávky, pak je to vážení kávy, kompletace balíčků a také s tím související potřebná administrativa.

Jaká byla vaše cesta do Naturparku 12?

Jsem po těžké autonehodě. Musela jsem řešit zdravotní následky a ocitla jsem se bez práce. Na Úřadu práce jsem dostala nabídku zapojit se do projektu Šance na restart 2, využila jsem ji a tam jsem potkala Hanku Potměšilovou. Sháněli tehdy do Naturparku 12 výpomoc na kompletaci vánočních balíčků, zkusila jsem to a když se ukázalo, že tuto práci bych zdravotně zvládala, zůstala jsem. Jsem za to velice vděčná, oblíbila jsem si práci, prostředí i kolektiv, jsem tady moc spokojená.

Co vy a káva?

Mám ji ráda. Piju kávu několikrát denně, někdy jako espresso, někdy s mlékem… V práci jsem kávou obklopená, její vůně je všude, takže je tady příjemné prostředí, které mě vždycky naladí. Každý druh kávy má svoji vůni a chuť, je to krása, člověk je pak kávou celý navoněný. Když máme nové druhy, tak je tady zkoušíme, abychom věděli, jak chutnají, protože každá káva je jiná – teď máme oblíbenou třeba novou Brazílii nebo Etiopii. Kupuju si naši kávu i domů.

Doporučujete i našim čtenářům zkoušet a ochutnávat?

Ano. Kdo má rád kávu, z naší nabídky si určitě vybere, máme různé druhy s různými chutěmi, takže si tady každý najde, co mu chutná. A kdo chce chutě teprve poznat, může zkusit naše degustační balíčky a pak se určitě vrátí k nějaké své oblíbené kávě.

Co ráda děláte mimo práci?

Ráda pletu, to mi po nehodě, kdy jsem měla omezenou pohyblivost rukou, hodně chybělo. Baví mě pracovat na zahrádce, pěstuji kytičky i drobnou zeleninu, ráda si vyjdu do přírody…

Jak se liší Růženka před nástupem do Naturparku 12 a dnes? Změnila vás práce tady?

Změnilo mě to hodně. Měla jsem těžší zdravotní potíže i rodinné problémy, v tom mi hodně pomohl kolektiv zde – vedoucí Hana MüllerováOndřej Netáhlo. V práci jsem se myšlenkově odreagovala, mohla jsem chvíli myslet na jiné věci a zase se plnohodnotně zapojit do běžného života. Lidé mi tady opravdu hodně pomohli.