Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Na farmě Ortizových vedle sebe hospodaří dvě generace s odlišným přístupem – a funguje jim to

Libardo Ortiz převzal pěstování kávy po svém otci, a když vyrostli jeho synové William a Julian, přidali se k němu. Zatímco syny baví experimenty a hledání té nejlepší chuti výběrové kávy pomocí různých druhů fermentací, táta se drží tradice. Přesto jim to klape.

Pokud by vás zajímalo, jakou kávu na farmě Ortizových pěstují, můžete ji rovnou ochutnat. Stačí navštívit náš e-shop a připravit si svěží filtr. A zatímco budete čekat, než balíček dorazí, přečtěte si o této zajímavé rodině a jejich lásce ke kávě něco víc.

Farma La ​​Cabaña Ortiz leží ve výšce 1600-1700 m n. m. v kolumbijském regionu Huile, který je mezi znalci výběrové kávy proslulý kvalitou. Rodina se sem přistěhovala kolem roku 1965, kdy si s kávou začala. Od roku 2009 vlastní své současné pozemky, na 8 hektarech pěstuje odrůdy Caturra, Pink Bourbon, Colombia, Castillo a Geisha.

William Ortiz, zástupce nejmladší generace v rodině, se původně pěstování kávy věnovat nechtěl, navzdory tomu, že s ní vyrůstal. Viděl totiž, že tradiční přístup (vypěstovat kávu a prodat ji za cenu, kterou obchodník právě nabízí) se moc nevyplácí. Chtěl do města. Nakonec se ale setkal s konceptem moderní výběrové kávy a pochopil, že se dá fungovat jinak. Dnes se neustále vzdělává nejen v oblasti pěstování kávy, aby dosáhl té nejlepší kvality zrn, ale také v oblasti jejího zpracování. “Kurzy a školení absolvuji stále. Zlepšování kvality chuťového profilu kávy byla vždy moje priorita,” říká. Experimentuje s různými metodami fermentace, které jeho kávě dodávají přidanou hodnotu, aby byla jedinečná. 

A co na to táta Libardo Ortiz? Ten je naopak zastáncem tradičního přístupu ke zpracování a preferuje čistou chuť klasické promyté kávy. To je sice už vyšlápnutá cesta, ale zase je nadčasová a nikdy nevyjde z módy. Oba přístupy se tak perfektně doplňují a ukazují, že tradice i experiment se velice dobře snesou vedle sebe.

Tak co, vyzkoušíte naši polopromytou fermentovanou Kolumbii Ortiz s chutí kakaa, medu a meruňkového džemu? Bude stát za to.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.