Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Navštívit Festival ptactva, poté si vychutnat šálek výběrové kávy. Nebo obráceně?

To necháme zcela na vás! Jen si nezapomeňte rezervovat okénko v diáři. Je nám jasné, že nejen začátkem nového školního roku se jeho kolonky budou plnit hromadou čerstvých úkolů, ale proč si ten rozjezd do povinností všedních dní trochu nezpříjemnit? Možná vás zaujme právě náš dnešní tip.

Podzim už o sobě dává vědět, co nevidět zaklepe na dveře. Plánujete si aktivity a přemýšlíte, jak budou vaše podzimní měsíce vypadat? Zástupci ptačí říše mají o nadcházejícím programu jasno. Znovu se vydají do svých zimovišť. Věnován je jim speciální festival. Přidáte se k oslavám a poznávání?

Festival ptactva každoročně upozorňuje na fenomén ptačí migrace a mnohá nebezpečí, která ptáky na jejich náročných cestách mohou potkat. Je oslavou nejen ptačí migrace, ale také jedinečnou příležitostí k pozorování podzimního tahu ptáků. Jde o kampaň BirdLife International. Česká společnost ornitologická (ČSO) se k pravidelnému pořádání tohoto evropského festivalu přidala v roce 1993. Jednou za několik let se koná Světový festival ptactva (World Birdwatch), kdy se do kampaně zapojí rovněž neevropské země.

Hlavní termín Festivalu ptactva připadá na první říjnový víkend, letos tedy hned na první dva říjnové dny, ale akce spojené s touto událostí je možné navštívit již během zářijových dní. Pro získání aktuálních informací sledujte ČSO, ale také webové stránky, sociální sítě a informační střediska vašich regionů.

Partneři BirdLife International organizují v jednotlivých evropských zemích vycházky do přírody. Ty jsou spojené s pozorováním ptáků a pestrým doprovodným programem. V rámci vycházek ornitologové zaznamenávají počty pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorované druhy, vzácné druhy a jiné zajímavosti. Tyto údaje jsou organizátory ještě o víkendu zpracovány, vyhodnoceny a poslány evropskému koordinátorovi, který následující den předá výsledky z celé Evropy sdělovacím prostředkům.

V loňském roce ČSO Festivalem ptactva zahájila projekt Okřídlení sousedé, který trvá v období               1. 10. 2021 – 30. 6. 2023. Prostřednictvím filmů, publikací, seminářů, přednášek či vycházek upozorňuje na skutečnost, že lidská sídla jsou domovem nejenom pro lidi, ale také pro různé skupiny živočichů, ptáky a netopýry nevyjímaje.

Loňský Festival ptactva byl dosud nejúspěšnějším od roku 2013! Co myslíte, trumfneme jej společně v letošním roce?

Pro patřičnou atmosféru zkuste ochutnat naši Indonesii – Kerinci Gunung na přípravu filtrované kávy. Tato výběrová káva polechtá vaše chuťové i čichové buňky svěžestí ovocných tónů papáji, manga a švestek, ale přinese vám i další bonus! Tematicky tuto naši kávu provází na etiketě zvonek zelený, pták roku 2022! Je součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako je tam doma náš sociální podnik a pražírna výběrové kávy Naturpark 12.

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.