Čerstvě pražená výběrová káva
s neobyčejným příběhem

Blog | Vyrazte na Zelený čtvrtek za zelenými žabkami na Kokořínsko! A ideálně s kvalitní výběrovou kávou, aby vás nepokakal beránek!

Aprílové rozmary posledních dní nezřídka svádí k onomu pověstnému setrvání za kamny, ale se správnou náladou a vhodným vybavením se dá do přírody vyrazit téměř za jakéhokoli počasí. O Velikonocích jistě přijde vhod nějaký ten den volna navíc, někdo si přibere i dovolenou k delšímu odpočinku. Tak si darovaný čas plně prožijte.

Rovnou máme tip, jak strávit například Zelený čtvrtek, dokonce věrně zůstaneme v krásné oblasti Kokořínska. Cítíte-li se na šest kilometrů a nové vědomosti, co si zarezervovat už dnes místo na akci Na Zelený čtvrtek za zelenými žabkami?

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj pořádá komentovanou vycházku s již zmíněným názvem, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Zájemce zavede na jih Kokořínska zjistit, kde tam žijí obojživelníci, jaké jejich druhy. Opomenuto nebude ani téma, co obojživelníkům vadí. Překvapením dne bude, co příroda nabídne – budou to snůšky vajíček, pulci, dospělé žáby? Nebo jiní obojživelníci?

Cesta za odhalením odpovědí začne 6. dubna v půl jedenácté dopoledne na autobusové zastávce ve Střemech. Své finále by měla mít po přibližně třech hodinách na autobusové zastávce Lhotka, železniční stanice.

Zůstaňme ještě u Zeleného čtvrtka. Je to den odpuštění, očisty a připomenutí poslední večeře Páně. Navečer utichnou všechny zvony, které až do Bílé soboty (oplakávání smrti Ježíše Krista a následná radost z jeho vzkříšení) mají nahradit pouze dřevěné hrkací nástroje.

V naší kultuře se potkávají pohanské tradice s křesťanskými. Současné oslavy a způsob trávení velikonočních svátků mají mnoho podob – v některých oblastech se stále pevně dodržují rozmanité původní tradice, v jiných domácnostech si třeba jen dají dobrý oběd. V nitru Velikonoc a velikonočního příběhu se však vždy bude skrývat sám život a rytmus střídání života a smrti.

A jak je to s tou velikonoční pověrou o pokakání beránkem? Možná se této „lapálii“ dá předejít i pořízením nové kvalitní výběrové kávy! Naše novinka Keňa – Kabinfara C pro přípravu filtrované kávy se skvěle hodí na slavnostně prostřený stůl, protože s pomerančem, čokoládou, karamelem a marcipánem v chuti je tomu vyloženě předurčená. Tak si udělejte radost a ochutnejte ji.

Z pražírny výběrové kávy a sociálního podniku Naturparku 12 vám všichni přejeme co nejhezčí vítání jara!

Pomlázka (velikonoční koleda)

Upletl jsem pomlázku,
je hezčí než z obrázku,
všechny holky, které znám,
navštívím a vymrskám,
než mi dají vajíčko,
vyplatím je maličko.

Foto: Petra Mencová

Káva do kanceláře

Dopřejte vašim lidem dobré povzbuzení.

Velkoobchod

Naši kávu dodáváme kavárnám i restauracím.